27 Temmuz 2012 Cuma

Herkese hediyem olsun


Baştaa -deneyeceğine emin olduğum- Depresif Ayuya tarifi ile birlikte şu keki hediye ediyorum. Tarifi için şurayı tıkla.

26 Temmuz 2012 Perşembe

İnsan sken ağaç

Sevgili çocuklar! Bugünkü dersimizin konusu: Ağaçları tanıyalım. Şehirleşmenin getirdiği yan etkilerden biri de doğaya yabancılaşma. Görsel materyaller de kullanarak sizlere dilimin döndüğü, çükümün kalktığı ölçüde ağaçları tanıtmaya çalışacağım.

1-BEZGİNBEKİR AĞACI: Suyu sever. Tembeldir. Yavaş büyür falan ama sevişecek yer arayanlardan para almaz. Eyle de yufka yreklidir.


2-YALIKAZII AĞACI: Bu ağaç bıraksan uzar gider. Misal evin var, kalkarsın sabah, bakarsın evin yanında eyyyyyyyyle dikiliy yalıkazıı gibi.


3-KILLICA AĞACI: Bu ağaç küçükken parlak kabukludur. Eğer vaktinden önce kabuğuna jilet değerse aha beyle kıllanır.


4-NOEL KAZIĞI: Kültür ortamında yetişir. Toprağa ihtiyaç duymaz. Ay bi de kokoştur. Ötesine berisine illeyim bişi takıcaan. Bi de pahalı. Iyyy. Ama garip huyu vardır meyveleri hediye paketi şeklinde düşer.


5-YALAKA AĞACI: Bu ağaç yağcı ağacın tekidir lafını etmee değmez.


6-DOMALAN AĞACI: İyi niyetlidir abisi yoksa ne işi olcek bu pozisyonlan? Genlerinde var üremek.

En İlginç Ağaçlar
7-ZEKİMÜRENKİRPİĞİ AĞACI: Estetik ağaçtır. Deliklidir. Tohumu Bursa'da Zeki Müren'in kabrinin başucundan toplanır. Ekilir ve bakılır.

En İlginç Ağaçlar
8-İNCEDÜŞÜNCE AĞACI: Ay ayy nasıl övsem bu ağacı. Aman resim belli ediyo zaten. Ama dikkat edin apışından geçince cüce kalabilirsiniz haa!


9-BALERİN AĞACI: Havalıdır. 14 numarada abi. Paraları aliim.


10-TOP ÇAM: Çam ağacının nadir bulunan cinsidir. Toprağa 2 karpuz çekirdeği bir adi çam tohumu dikilir.


11-FİLBAHRİ AĞACI: Baharda açar. Kokuludur. Ama mis kokma garantisi veremem!

Şaşırtan Ağaçlar Şaşırtan Ağaç Resimleri Enteresan Değişik Ağaç Rüku Yapan Ağaç İnsan Biçimli Ağaç
12-KERMİT AĞACI: Bi de Piggy ağacı vardır. Yanyana dikince ağaçtan ses çıkar.


13-GİRDİMİÇIKMAZ AĞACI: Arsız bi ağaçtır. Söze ne hacet!

Şaşırtan Ağaçlar Şaşırtan Ağaç Resimleri Enteresan Değişik Ağaç Rüku Yapan Ağaç İnsan Biçimli Ağaç
13-BBG AĞACI: Ağacın yanında soyunup hacet gidermeyin o'gden sööliim yani!


14-BONSERVİS AĞACI: Güney Amerika yerlisi pigmeler meşenin genleriyle oynayıpğ yapmışlardır. Yerel ağızlarda bonzai, bonzart, bonibon dendiği de duyulmuştur. Ama belli belirsiz. Misal: ben hiç duymadım!

ilginç ağaç
15-SENİNAKLINIALIRIM AĞACI: Gariptir işte ne diyiim?


16-ATSKİ AĞACI: Bu ağacın 2 türü vardır. Uncutgiller ve cutgiller. Yukarıdaki cutgiller familyasından. Uncutgilleri koymaya şeyim yemedi:P


17-YAPBOZ AĞACI: Yerini beğenmezse söküp başka yere dikmek gerekebilir. Ama yerini benimserse göbek atar.


18-APAÇİ AĞACI: Amerike menşelidir. Türkiye'de yetişen cinslerine Ümit Karan bile denir. Punk sahibi varsa turuncu çiçek açar.


19-ORGAZM AĞACI: Zevk verir işte...

Dünyanın en ilginç ağaçları ! 8
20-MUŞMULA AĞACI: Buruşuk bi ağaç olup buruşuk ama lezzetli meyveleri vardır.


21-AT KESTANESİ: Kestane ağacın gövdesinin içinde yeralır. Atlar çok sever bu ağacın içindeki kestaneyi yemeyi. Çiçekleri sperm kokar.
veeeee:

22-İNSANSKEN AĞAÇ: Nerede olduğunu sormayın o ağaç benim!!!!!

Neyse acıdım hadi bu ağacın adresini veriim bari:

Aaa zil mi çaldı? Neyse dersimize daha sonra devam ederiz.

25 Temmuz 2012 Çarşamba

2 film devamlı!

Dün terfiler açıklandı. Bu kez terfi talep formuna kadar doldurup, GMY'nin de övgülü sözleriyle dolu performansım olduğu için de biraz umutlanmıştım. Ama olmadı:( Sağlık olsun. Benim tek derdim piyasadaki eşdeğer konumdaki arkadaşlarımın çoktan müdür olması.

Kitaplar kadar filmlerle de haşır neşirim biliyorsunuz. Son günlerde izlediğim filmler hakkında bi kaç kelam edeyim:

Buz Devri Christmas: Hiç bir Buz Devri filminin kötü olmasına imkan var mı? Rocky bilmemkaçı çekeceklerine Buz Devri 99'u çeksinler. Hiç bıkacağını sanmam kimsenin.

Kapı: Bir Alman filmi olmasına karşın oldukça başarılı. Klişelere girmeden, efektlere boğmadan güzel bir gerilim filmi çıkarmışlar. Ama gerilim deyince korku filmi de sanmayın. Biraz Hayvan Mezarlığı, biraz da Kelebek Etkisi'ni andırıyor. Alternatif hayatlar, zamanda yolculuk ve geçmişi değiştirme ile ilgili filmler hep ilgimi çekmiştir.

Manhattan: 1979 yapımı siyah beyaz bir Woody Allen yapımı. E kendisi de başrolde yine. Meyl Streep ile Diana Keaton'ın gençliğini görmek heyecanlandırdı.Marjinal kişiliklerin bol diyalogla süslenmiş muhteşem Manhattan manzaraları ve caz müziği eşliğinde sürdürdüğü film yönetmenin o yıllardaki karakteristik tüm ögelerini barındırıyor. Müzikleri ve görüntüleri için bile izlemeye değer. (HD izlediğim için estetik zevki daha da yüksekti.)

Maymunlar Cehennemi Başlangıç: Biraz klişe bir senaryosu da olsa halkayı tamamladığı için izlemem şarttı. Bilirsiniz bilim uğruna hayvanlar ve insanlar üstünde deney yapılır ve bir ucube çıkar ortaya. Sinek, Deney, Jurrasic Park, Piranha vs... Efekt varsa da hissetmedim. Bu anlamda çok çok başarılıydı.

Mürekkep Yürek: İşte benim tarzım. Mumya, Narnia Günlükleri, Altın Pusula, Jumanji tarzında fantastik bir öyküsü var. Vee tabii ki zamanda yolculuk... Ama burada güncel ve sanal dünyada yolculuk var. Düşünün ki okuduğunuz herşey bir anda gerçeğe dönüşüyor. Gökten altın yağar diyorsunuz altınlar yağıyor filan... Ama Jumanji'de olduğu gibi okuduğunuz kötü karakterler de canlanıveriyor. Filmin en güzel yanı filmin ortalarında yazarın da filme dahil olup interaktif olarak sonu değiştirme çabasıydı. Brendan Fraser da bu tür rollerin adamı oldu çıktı.

Aşk Mektupları: Muhteşem İtalya görüntüleri eşliğinde üstelik de -en sevdiğim soğankabuğu filtresi ile- sıcak renklerin hakim olduğu film. Afişi bile hoş baksanıza:
Bana Venedik'te veya Sicilya'da, Toscana'da ya da Yunan Adalarında geçen filmlerden bahsedin yeter ki... Çok hoş akıcılığı ve gerilimi var. Mamma Mia'da Meryl Steep'in kızını oynayan Amanda Seyfried yine bir Akdeniz filminde...Ama gay idolüm Gael Garcia Bernal'cığım neden geri planda kaldı? Olsun varsın bu filmde de Chris Egan'ı keşfettim. Aslında Eragon'da izlemişim ama farketmemişim bu filmde gözüme girdi. Şu tatlılığa baksanıza:

Dead Season: Walking Dead'e özenmiş ama olmamış:(

Yaşan Ölüler Re-animation 3D: Serinin ilk örneği  ve HD çekim olduğu için izledim ama tat vermedi:( Çok yavaş yürüyen zombiler korkutmuyor beni.
Dayanamıcaam bi resim daha koyacağım Aşk Mektuplarından:

24 Temmuz 2012 Salı

Orucumu bozma Nermin!

Kitap dayanmıyor gulüm bana. Neetsek:P

Ray Bradbury'den sonra pazartesi akşamı Christy Brown'un Sol Ayağım'ını okudum. Bir gecede bitti. Filmini izlemiştim yıllar önce ama elbette ki kitap kesinlikle daha güzel. İrlandalı yazarımız otobiyografik öyküsünü sol ayağıyla yazmış ve tek eseri de bu değil üstelik. İrlandalı yazarlar gerçek sefaleti ve acıyı anlatmada çok başarılılar, bu yüzden çok sevdim İrlanda edebiyatını. Samimi, abartısız ve ajite etmeden... Frank Mccourt'un Angela'nın Külleri'nden bahsederken de belirtmiştim.

Yazar doktorlar tarafından gerizekalı ve ümitsiz vak'a olarak hastane kapılarından döndürülüyor ama annesinin onun zeki olduğuna inancı sayesinde hayata tutunuyor. Konuşamıyor. Okula gitmeden okuma-yazmayı söküyor ve fırça ile hiç birimizin yapamayacağı resimler yaparak kendini ifade etmeyi beceriyor. Aşağıda solda yazarımızın sağda ise filmde canlandıran oyuncu var:


Not: Filmin toplamda 19 ödülü ve 15 adaylığı var. 1990 Akademi Ödülleri'nde En İyi Erkek Oyuncu  (Daniel Day-Lewis) ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Brenda Fricker) dalında kazanmış, En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Uyarlama Senaryo dalında adaylık almıştır. 
(Yukarıdaki resimleri Herseyeragmenhayatguzel adlı bloggerın sitesinden aldım. Şöyle yazmış: Kahramanları gece rüyalarıma girdi... Umarım benimkine girmeden atlatırım:D)

Şimdi başladığım kitap ise Nermin Bezmen'in Kurt Seyt&Shura'sı. Bu da bir biyografi. Biyografileri severim. Sevdiğim biyografiler arasında:
Bir Yaşam: Elia Kazan
Adı Aylin: Ayşe Kulin
Veda-Hayat-Hüzün: Ayşe Kulin
Unutmak: İnci Aral
Son Hazaryalı: Cahit Ülkü
İstanbul, Hatıralar ve Şehir: Orhan Pamuk gelir. Haa ne diyordum? Bu kitapta tüm diğer kitaplarında olduğu gibi erotik sahneler cilalanmış. Klasik rus eserleri ile pembe dizi kıvamına getirilmiş. Ama kolay okunuyor. 2. kitapta da güzellre güzeli Shura'nın kardeşi Murka var. O da sırada, okuyacağım. Arkadaşımın ısrarı ile başladım ama umarım orucu sakatlamadan ramazanı atlatırım bu satırlarla:))

Her dem gündem!

Sibel Can'ın evine hırsız girmiş. Kızı Melisa ve oğlu Emir'in; evlerine giren hırsız yüzünden psikolojilerinin bozulduğunu söyleyen Can "Gece birlikte yattık. Onları üç-dört günlüğüne evden uzaklaştıracağım, yurt dışına çıkacağız" dedi...  (Günaydın)

Hımm gidin gidin siz evdeyken bulamamışlar, gidince daha rahat bulurlar. Haa sahi Sibel'in kasayı daha önce Süha Bey kurcalamamış mıydı? Ben bişii demedim:D

Levent Kırca, Hülya Avşar’ın başkanlığını yapacağı Antalya Film Festivali Ulusal Jüri’sinden çekildi. Kırca, “Hülya o festivalde başkanlık yapacak yeterli genel ve sanat kültürüne sahip değil” dedi. Kırca'nın ardından yönetmen Kutluğ Ataman da jüri üyeliğinden çekildiği açıkladı. (Kelebek)

Zaten üyelere gerek yok ki. Hülya herşeyi yapar. Hem de tek kolla! :PP

Mustafa Sandal, yeni albümünün çıkış şarkısı “Ego”ya klip çekti. (Kelebek)

Sessiz film tarzında herhalde. Mustafa da ses mi var ayol?

Donzi marka 800 ben euroluk lüks sürat teknesi ile Bodrum'da hız denemesi yapan Acun Ilıcalı teknesinde yakın dostu Rıdvan Dilmen ve kendi şirketi Acun Medya'nın yöneticisi Esat Yontuç'u ağırladı. (Milliyet)

Efendiim?? En uzağa attırma yarışı mı yaptılar? Görgüsüzlük!

Popçu Gülşen önceki akşam Etiler'de otomobiliyle bir fırının önünden geçerken gelen pide kokusu üzerine dayanamayıp kuyruğa girdi.

Hıyar var Gülşen! Tuzluğunu kap gel:PP

23 Temmuz 2012 Pazartesi

Kabızlar için blog ismi önerileri

Zaman zaman bu seriyi hortlatırım ben. hoşuma gidiyor üretmek. blog dünyasına armağanım olsun

fitnefuck: kasmadan, hayata ve kıl olduklarına saydırmak isteyenler için özel olarak dizayn edilmiştir. küfürler ingilizce olabilir

boyudegilislevi: boyu kısa olan bloggerlar için(neyinin boyuysa artık bilemiiceem)  zengin içerikle hazırlanmalı ve soğuk tüketilmelidir:P

gaykorkutmasalları: doğal olarak bu blogger'ın mail adresi de korkut olmalı ama amacı insanları korkutmak olmamalıdır. ayrıca nasıl olsa tanımıyorlar diye masal okumasın biz kaçın kurrasıyız koçum!

geyreltiotu: gay hassasiyetini yansıtan, duyarlı yer yer alıngan yer yer depresif yavrucaklar için birebir.

geyimveistiyorum: iddialı genç bloggerlar için cüretkar talepler (ohşşş)

palabiyiklibalet: sadece baletlerin değil kasapların da gey olabileceğini savunan, harbi bloggerlar için.

elizabetgaylor: madiklara'dan boşalan tahta gözünü dikmiş madiler için

eshjinseng: eşcinsellerin gücünü dünyaya duyuracak babayiğitler nerdesiniz?

zikidogi: ZİKİnin DOğrultusunda Gİden, yaban arıları için el değmeden hazırlanmıştır.

masturbo: mastürbasyonu abartmış ve turboya bağlamış, deneyimlerini paylaşmaya açık ergenler için tavsiye edilir

gosveren: gösterip de veren, cesur, hercai ve interaktif gayler, ne duruyorsunuz?

ziborcka: zikerim böyle borçlar kanunu da, TTK yı da, rakı getirin naralarıyla ortalığı velveleye veren varsa önden buyursun

zillidubur: zilli düdüğü çağrıştıran ama dübürü sağlam, yazdı mı en az 40 yorum alacak iddialı bloggerlar için

Literatüre geçsin pls: Boyu diil, ateş etmesi

Geçen gün Milliyet'te vardı sahi, o gün eklemeyi unutmuşum. Eğlenceli diil mi? :DDD

"P.nisini silah sandılar

ABD’nin San Francisco kentinde yaşayan dünyanın en büyük p.nisli adamı Jonah Falcon (42)
geçtiğimiz günlerde kentin havaalanında durdurulup silah taşıdığı iddiasıyla arandı

Polisin p.nisini silah sanmasının kendisini güldürdüğünü belirten Falcon erekte olmamış haliyle 22
santimetre olan p.nisi ile rekorlar kitabına girmişti. Erekte olduğu zaman boyutun 35 santimetre
olduğunu söyleyen rekortmen bisiklet şortu giydiği için havalimanında yanlış anlaşıldığını söylüyor."
demek ki neymiş?

22 Temmuz 2012 Pazar

Değişir her insan...


Weekend'ı izledim şimdi, hala etkisi altındayım. Tanıştığımız insanlar bizde bir iz bırakıyor. Yaşadığımız deneyimin derinliğine göre değişiyoruz. Buna benzer bir şeyler yaşamıştım. Ama out olmak beni hep korkutmuştur. Birgay'i takdir ediyorum zaman zaman.

Dilediğim gibi yaşayamadım hayatı kendimi kısıtladım hep. Cesur biri olmadım hiç. Ama olmak mı lazım emin de değilim.

20 Temmuz 2012 Cuma

Andropozometre * Güldürükçü Distopik * Ağlama Dubası

Andropozometre

* 12 yaşında yeğenle gezince baktım ben de "zaaa zaaa zaaa" diyorum. Hani çocuk ruhlu filanım derken küçülüp cebine mi girsem ki? Ayrıca onun yediği dondurmanın tadına bakıyorum yalnızken. Çektiğin fotoya troll kafası koyan programı kullanıp gülüşüyoruz filan... Var ya kesin andropoz girdi bana:D

Güldürükçü Distopik

* ramazan dolayısıyla blogu 1 ay kapatsam mı dedim ama sonra okumak-yazmak günah diil ya, yaziim bişi olmaz dedim. 3-5 garibanı güldürürüm. Okuyalım güzelleşelim. Aaa bak okumak dedim de. Fahreneiht 451 vardır ya Ray Bradbury'nin onu okuyorum. Harika bir DİSTOPYA. 1939'lardan bugünleri bilmiş adam. Adamamımsın Ray! Dünyanın sonunu koyunlaştırma ile biteceğini öngörmüş.

Ağlama Dubası

* Sirhat'ın cephesinden güzel haberler var arkadaşlar. Blogunda daha yazamamış ama nihayet beyaz bi sayfa açıyor. Tabii sıçıp batırmazsa yine. Nereden mi biliyorum? Ben onun ağlama dubasıyım. Büyük dalgalarla boğuşurken dubama çıkar anlatır, anlatır, akıl verir salarım denize yine:)

19 Temmuz 2012 Perşembe

Şarkı güzel, film sikindirik, göt on numero:D(Aaa göt dedi!)


4:44 Last Days On The Earth diye bi filme kim ödül verdi tutmayın iskiceem.
Adamın kottan çatalının gözüktüğü sahneynen çalan o parça olmasa çoktan kapadıydım.
(Ama filmi kandırdım lan sonlarını atlaya atlaya izledim aha aha:DD)
Haa bi de söyleyin o çirkin piçe o kadar seksi olmasın. Seni Harvey Katel kılıklı seni!

(Gerçi Anti Christ filminden bu sahne ama her filminde gösterir çatalını lavuk)
Şarkı mı?
Walla buraya eklemekle uğraşamam, arayın bulun kardeşim. Ahan da sikucu size:
AİNT'T THAT A SHAME
AMA MUTLAKA FATS DOMINO'DAN DİNLEYİN HAA!
 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...