29 Şubat 2012 Çarşamba

Sinemasal bi posttur

Dün gece önce Bir Ayrılık filmini izledim. Sonra da naapiiim naapiim derken Zenne'yi izledim. Alcatraz'ı indirdim ama daha altyazısı düşmemişti, bu akşama bıraktım.

Bir Ayrılık'ta yalın bir oyunculuk, sürükleyici bir senaryo ile güzel bir hikaye anlatılmış. Hemen sarıyor insanı.

Zenne'deki inandırıcılık ise jargondan kaynaklanıyor. İnandırıcılığı zorlayan tek şey -hemen her bloggerın da değindiği üzere- Zennemizin dans edememesi... Bazı estetize görüntüler ve şiirsel dille anlatım yoluyla sona doğru toparlanıyor.

Bu aralar -yani Şubat ayında- çok film izledim. İzlediğim filmleri sayayım:
Son Durak 5
Anonimous
Taking Pelham 1 2 3
İçimdeki Yangın
The Life of Tree
Senden Bana Kalan
Moneyball
The Help
Midnight In Paris
The Artist
War Horse
Iron Lady
Hugo
Tinker Tailor Soldier Spy

15 Şubat 2012 Çarşamba

Dünyayı Kurtaran Adam: Operadaki Kazulet, Atina'dan bildiriyor

Heey ben geldim, hem de bombalarla!

BEN AMERİKADAYKENE...
Hani Atina lafın gelişi ama, olmayacak şey de değil yani. Ne yani bende yurtdışına çıkamaz tipi mi var? "Ben Amerikadaykene..." deyip sizi ezmiyorum diye siz de başıma çıkmayın aaa! Hemmm... Belki de Allah söyletiyordur ne biliyonuz? Alla Allaaa... Yalnız şu kadarını söyleyeyim Mayıs sonunda Sn Petersburg'ta olacağımmm! Heyooooo! Tüm Peterlerini öpüceem azizin:)

Heey millet uyanın benim gibi tufaya düşmeyin. Hani e-pasaport diye bişi çıkardılar ya, sakın süresinini 6 aylık yapmayın. O pasaportun süresi uzatılmıyor çöpe gidiyor. 10 yıllık alın. Şimdi 500 TL verip tekrar pasaport çıkartıcaam. Ama ABD vizesi 1 yıllıktı, vize süresi dolana kadar eski pasaportu da kullanabiliyormuşum. Habire yeni pasaport çıkaracaksak adam şöyle düşünüyo: "Eee? Bunun neresi "E" ? "

SEVGİLİLER GÜNÜNDE YALNIZ DEĞİLDİM!
Sevgililer gününde yalnız değildim. Birkaç gün öncesinden sözleştik ve öğle arası buluştuk. Ama dizdize oturup gözgöze bakıştığım kişi de sevgilim değildi o başka:P Haplocuktu. Geleneksel 2. İstinyepark Buluşması Etkinliğini gerçekleştirdik.Sohbet ederken ona yarın bloga yaziim de havam olsun demiştim 14 Şubatta buluştuğumuzu:D İzni var yani. Diğer yandan OPOM'u gömdüm. Arayıp sormayan adamdan sevgili mi olur?

GMY'NİN TAKIMLARIYLA OYNADIM!
Bu öğlen bizim GMY'ye yılbaşında bi ekspertiz firmasından hediye gelip de hiç meyletmediği "ofis golf takımıyla" golf oynadık. Bizim elemanı 5-0 yendim. Amanın o ne zevktir yalebbim. Hep filmlerde görür , kıskanır idim, sanki dünyayı kurtaran adam benim. Nası bi havalara girdim. Nası karizmatik buldum kendimi. Gerçi bi ara top derdine az daha karizmayı çizdiriyorduk. Golf topu evrak dolabının altına gidince dizlerin üstünde domalmak icap etti accuk:D


SANAL BEBEK
Ipad'deki Paradise Island oyunu bağımlılığımdan kurtuldum. Neredeyse 1 aydır girmiyorum. Aslında sanal hayatımı epey dondurdum. Allaam yoksa yaşlandım mı? Neler oluyor doktor? Gerçi kuş ötüyor hala hehe. Az önce plazamızın güzide koca ziklilerinden biri düştü yanıma, tehrik oldum. Son damla sallamasında bile bu kadar mı büyük olur bi pipi karrrdeşim:P   E gözüm kaydı haliyle:PP

Ahh pek görsel bi yazı oldu. Bu da size hediyem olsun da gününüz güzel geçsin:

3 Şubat 2012 Cuma

Kötü Çocuk

Kötü bi çocuk oldum ben bu aralar. Yakın çevreme tırnaklarımı gösteriyorum. Neyin hırçınlığı ola ki? Yılların mı? Yapamadıklarımın mı? Yoksa uzun süredir sevişememenin mi?

Tatilim geldi galiba. Anlamazdan geliyorum. İşler de sıkıcı geliyor. Hofffffff! Ne iç sıkıcı yazı be bu böyle?

Atlı Karıncada Bir Tur Daha'ya gömüleyim yine en iyisi. Teşekkürler Hapluğum tekrar.

1 Şubat 2012 Çarşamba

Marifet

"Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e Birleşik Arap Emirlikleri ziyareti sırasında Devlet Başkanı El Nahyan bizim yerli dizilerin finalini sormuş...
“Dizilerin sonunu söyleyin, yoksa hanımları televizyonların başından kaldıramıyoruz” diye espri yapmış El Nahyan...
Koskoca şeyh bile resmi bir görüşmede lafı döndürüp dolaştırıp bizim dizilere getiriyorsa eğer, bizim oyuncuların Arap dünyasındaki etkisi tahminimizden çok fazla demektir."

                                                                                                            Cengiz Semerci
 
Bu gücü lehimize kullanabilmek de marifet.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...